Karartma Perde Modelleri

Klasik güneşliklere alternatif olan karartma perdeler, evlerde zariflik için en güzel detaydır. Son dönemlerde evlerin çoğunluğunda hatta ofislerde bile kullanılan karartma perde modeli, özellikle geniş camlarda muhteşem görünüm sağlar. Çok güneş alan evlerde, aşırı sıcaktan korunup serin bir ortam oluşturmak için en kullanışlı ürünlerdir. Ayrıca, çeşitli sebeplerle karanlık ortama ihtiyaç duyulan mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen modern perdeler, renk çeşitliliği, özel tasarımı ve şık modelleriyle ön plana çıkıyor. Kullanılan alanlarda karanlık ortam oluşturan perdeler, evlerde yatak odası öncelikli olmakla birlikte fotoğraf stüdyoları, sinema salonları, otel odaları, konferans salonları gibi karanlığa gereksinim duyulan alanlarda kullanılır. Işıkta uyumakta zorlananlar için de, ideal tasarımlardır. 

Karartma Perde

Güneş ışığını kıran özellikteki karartma perde modelleri, odaların fazlaca ısınmasını engellemektedir. Yeni nesil teknolojik perde modelinin en temel özelliği, ışık kesici özellikte olmasıdır. Perde tümüyle kapatıldığında, oda kapkaranlık olur. Işığın dışarıdan içeri sızması gibi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca, gürültüye karşı yalıtım özelliği de, diğer birçok perde modeline göre fazladır. Özel kumaştan, modern dokuma teknikleriyle elde edilen sistem, dışarıdan tamamen soyutlanmış bir atmosfer oluşturmak için tercih edilen öncelikli modellerdir. Karartma perdelerin avantajları tabi ki bunlarla sınırlı değildir. Karartma perde adı altında satışa sunulan perdeler, ısı yalıtımı sağlayıcı özelliktedir. Kış aylarında, içerideki sıcak havanın muhafaza edilmesinde etkin rol oynadıkları gibi, yazın bunaltıcı sıcaktan korunmak için de üstün özelliklerdedir. Karartma perdeler, özel kumaştan imal edilmiş perdelerdir. Standart kalın perdelere nazaran güneş geçirmeyen, ses ve ısı yalıtımı özellikli ürünlerdir. 

Karartma perde modelleri, farklı zevklerden insan ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için farklı seçeneklere sahiptir. Kornişe asılan, sıradan kullanım özellikli karartma perdelerin yanında, stor perde donanımlı türleri de vardır. Değişik kumaşlardan, sade, düz, desenli ve renkli karartma perde seçenekleri de bulunmaktadır. Nazikçe ovarak temizliği yapılabilen ürünlerin, avantajlarından dolayı kullanım alanları sürekli genişlemektedir. Önceleri sadece fotoğraf stüdyoları ve sinema salonlarında gördüğümüz perdeleri, şimdilerde evlerde ve iş yerlerinde sıkça görüyoruz. Önemli olan, kullanılacak alan ve kullanma amacına uygun bir model seçmektir. 

https://dekorayperde.com

Yorum Ekle